A View

Personal blog by Daumantas Dvilinskas
Recent Tweets @daumis2475
Posts I Like
Who I Follow
Posts tagged "Lietuva"

Pirmas tinklaraščio postas lietuvių kalbą. Būkit gailestingi, lietuvių kalba niekada nebuvo stiprioji pusė.

Šiandien kaip ir daugelis iš mūsų stovėjau ilgoje eilėje prie rinkimų būdelių. Daug žmonių. Jaunų, senų, žilų, vaikų. Net šunys ir tie varė balsuoti. Buvo labai malonus vaizdas. Nemalonus buvo turbūt tik laukimas bereikalingai ilgose eilėse. Kadangi turėjau nemažai laisvo laiko, aišku, pradėjau galvoti apie tai, kaip galėtume išspręsti šitą problemą. Tačiau begalvodamas supratau, kad sprendimas net tik panaikintų eiles, bet galėtų pakeisti Lietuvą iš esmės.

Mums reikia padaryti du paprastus dalykus, kad įvyktų pokytis. Padaryti balsavimą internetu prieinama visiems ir stipriai apriboti pinigų kiekį, kurį partijos gali išleisti rinkiminei kampanijoje. Taip. Šios mintys nėra naujos ir negirdėtos, tačiau sujungus jas – galimi labai įdomūs rezultatai.

Leidus žmonėms balsuoti internetu ir apribojus pinigus partijomis, stipriai išaugtų socialinės medijos naudojimas politinėms kampanijoms, nes partijoms reikėtų reklamuoti nuorodą, o masinė reklama būtų per brangi. Socialinės medijos reklama nereikalauja daug pinigų ir sukuria dirva plisti geriausioms partijų idėjoms kūrybingais ir išradingais būdais. Ne didžiulių investicijų pagalba. 

Iš kitos pusės balsavimas internetu padidintų mąstančių  balsuojančių žmonių procentą. Jiems tiesiog būtų paprasčiau, netgi kiečiau. Ypatingai jaunimui.

Paaiškinimas: mąstančių – balsuojančius už Liberalus, Konservus, Centristus arba jei pastaruosius 20 metų praleidai komoje, Socdemus. Tradicines partijas, kurios turi bent krislelį logikos savo vertybėse ir veiksmuose. Kiekvienam pagal skonį.

Taip būtų dėl to, kad socialine medija mažiau laiko praleidžia pensininkai ir durniai (pvz.: marozai, beraščiai, asocialūs, runkeliai, ir t.t.). Abi šios kategorijos yra problematiškos, nes gali būti lengvai paperkamos, manipuliuojamos ir joms lengva pudrinti smegenis.

Sumažėjus partijų rinkiminių kampanijų biudžetams jos nebegalėtų taip lengvai žarstytis lėšomis lauko reklamoms, stendams, užsakytiems straipsniai, valkatų eskortais, pensininkų papirkinėjimu religinės bendruomenės ir kitais veiksmais, kurių neišeina įrodyti, o net įrodžius kandidatai būna išrinkti ir turi neliečiamybę.

Tai verstų jas naudotis pigiu tačiau ne tokiu aiškiu ir paprastu - socialinės medijos marketingu.

Balsavimas internetu ne tik panaikintų eiles, leistų teisingoms idėjoms pasiekti mąstančius, padidintų teisingai balsuojančių ratą, bet ir sumažintų partijų įtaką pažeidžiamoms (švelniai tariant…) balsuojančiųjų grupėms. WIN WIN WIN WIN.